Hardangervidda Villreinutval
 
Meny
VALDLISTE
5. desember 2017

Valdkart i farger (1:200.000) kan kjøpes for kr. 150,- ved henvendelse til villreinutvalets sekretariat.
Kartet viser valdas beliggenhet og godkjente flylandingsvann for uttransport av felt villrein.
 
Valdliste: 
 

Tinn kommune

Vald

Valdansvarlig

Adresse

 Telefonnummer

Austbygda   Grunneigarlag

Ove Bjørndal

Øvrebygde 546
Hægard
3650 Tinn Austbygd

908 42 217

Lurefjell

Øystein Lurås

3660 Rjukan

 

Tessungdalen

Sigve Reiso

Tessungdalen 1035   

3650 Tinn Austbygd
 


A/S Rupa

Knut Melby

3656 Atrå

35 09 73 19 p

35 09 72 72 a

Mår

Jonny Marungsrud

3656 Atrå

35 09 74 22

Gjøyst

Hans Asland

3656 Atrå

35 09 74 52

Kilshovde

Sigmund Røysland

3656 Atrå

35 09 74 03

Måna

(Tidligere HA 11 Måna)

Hans Ørnes

Milandvegen 286

3658 Miland
 


Sundet

HA Tinn

Wiggo Coward

Sundet, Møsvatn,

3864 Rauland

 

958 72 850

 

 

Ullarhov

 

 

 

Skarfjell

Øystein Dahle

Dahle, 3660 Rjukan

22 73 34 82 p

22 43 30 07 a

Haukelihalle

Åge Hermanrud

3656 Atrå

35 09 73 55

H 16

Grasdalen

Ola Kveset Berge

Berge
3658 Miland

 

Rauebekk

Thorleif Gunleiksrud

3656 Atrå

94 18 37 30

Mårfjell AS
HA Tinn og HA 342 I

Mårfjell AS

Sandven 25
3656 Atrå

Olav Dale Traen

35 09 73 91

 Eidfjord

Vald

Valdansvarlig

Adresse

Telefonnr.

HA 1

Olavsdalen - Frisæter sameiga

Johannes Sekse

Seksevegen 84
5773 Hovland

 

HA 4

Veigdalen grunneigarlag

Olav Ingjerd

Hagaveien 6

5784 Øvre Eidfjord

 

HA 6 II

Vivelid sameiga

Kåre Viveli

Evjevegen 21
5783 Eidfjord

53 66 52 77

HA 6 III

Sandvadet sameiga

Halldor E. Eidnes

Eidnes
5781 Lofthus

HA 19

Vedal - Fivlingen grunneigarlag

Gunnar Lægreid

Tråaveien 11

5783 Eidfjord

 

HA 20

Drølstøl-Skisete-Hadle sameiga

Frode Tveito

Sæbøvegen 12

5784 Ø. Eidfjord
 

 

HA 20 B

Feet sameiga

Tom Karsten Garen

5785 Vøringsfoss

53 66 57 79

94 53 10 88

HA 21

Bjoreidalen søre sameiga

Geir Olmod Sæbø

Sæbøtunet 2
5784 Ø. Eidfjord

 

HA 22
Bjoreidalen Nordre grunneigarlag

Eiliv Garathun

Markveien 22B
1391 Vollen

 416 24 904

HA 23

Krossdalen sameiga

Kjell Ove Tveit

Garen
5783 Eidfjord

53 66 57 21

53 66 53 63

HA 24

Simadal Sameiga

Oddmund Sæ

Austvikveien 72
5554 Valevåg
932 35 895
53 74 32 07

HA 25A og 25C

Leif Rune Maurseth

Maurset
5785 Vøringsfoss

 

HA 26
Rembesdalen

Statkraft SF

 

Simadal
5783 Eidfjord

 

HA 26 A

Kjeåsen

Bjørg Wiik

5783 Eidfjord

53 66 54 33

HA 27

Skår

Kåre Inge Christiansen

Framo Service as

Pb. 44
5329 Florvåg 


HA 28

Hansalia

Nils Garen

Høl
5785 Vøringsfoss

53 66 57 92

HA 283

Eidfjordstatsalmenning

Eidfjord fjellstyre

v/ Gunnar Elnan


Simadalsvegen 1
5783 Eidfjord

53 67 35 00

  

Ullensvang

Vald

Valdansvarlig

Adresse

Telefonnr.

HA 2

Vestfjell grunneeigarlag

Arvid Ystanes

Øvre Børve

5773 Hovland 

 

HA 3

Heimste Hadlaskar

Johannes Sekse

Klokkergården

5781 Lofthus 

411 05 951

HA 5A og B

Opedal grunneigarlag

Knut Opedal

Postboks 6
5787 Lofthus

 

HA 5 I

Solbjørg sameige

Arne Lofthus

5781 Lofthus

53 66 11 54

HA 5 II

Skrikset

Geir Meland

Segelgjerd 9

5773 Hovland

 

HA 9

Fagerdal/Peisabotnen

Haldor Gjernes

5781 Lofthus

 

HA 10

Kvalnes/Fresvik

Håkon Brattespe

5773 Hovland

 

HA 12

Kinso grunneigarlag

Jon Ystanes

Røtevegen 46

5780 Kinsarvik 

53 66 33 34

HA 14
Tveisme

Torleif Kvalvik

Gjelet
5780 Kinsarvik

916 31 374

HA 17 Heimfjell

Onar Herland

Ytre Bu
5780 Kinsarvik

 

HA 282

Ullensvang statsalmenning

Ullensvang fjellstyre

 

Heradshuset

5780 Kinsarvik

53 66 35 75a

959 41 673

 

  Hol

Vald

Valdansvarlig

Adresse

Telefonnr

HA 30

Halne

Lars Hamarsbøen

Kvisla

3580 Geilo

 

HA 32

Verpe

Stein Verpe

3580 Geilo

32 08 84 58

92 24 88 48

HA 32 A

Usteberget

Kjell Mykkeltvedt

Veslefjordvegen 8
3580 Geilo
 


HA 32 B

Rennedalen

Gunnar Trøen


Stasjonsvegen 3
3576 Hol

32 08 81 44

HA 32 C

Eirikstølen

Passivt.

 

 

HA 32 D

Vesleslåtta

Halvor Vesleslåtta


Vestlivegen 60
3580 Geilo

32 09 01 59

HA 33

Lysthus

Roger Nibstad Brusletto

Furujordet 34
3550 Gol 

 

HA 34

Lauvviken

Tarjei Breie

3576 Hol

32 08 80 68

HA 35

Tuva

Knut Johnny G. Nørstedokken

Skurdalen

3580 Geilo

 

 

 

HA 36

Bjordalen

Bård Flataaker Hagen

Steintrøa 14

3550 Gol

32 07 58 29 og

94 49 04 24

HA 37

Fjellset

Ola Nygård

Nord-Skurdalen 153

3580 Geilo

 

HA 38

Vibu - Paalgard

Aslak Geir Skurdal

Nord-Skurdalen 80

3580 Geilo

 

HA 38 B

Vibu

Einar L. Haugen

Nord-Skurdalen 99
3580 Geilo

 

HA 39

Dagali

Dagali grunneigarlag v/ Erling Bjørkheim

Bygdevegen 19
3588 Dagali

908 29 316

 

 Nore og Uvdal

Vald

Valdansvarlig

Adresse

Telefonnr.

HA 55

Øvre Numedal Statsalmenning

Hans Jørgen Jahren

3630 Rødberg

32 74 15 87

HA 56

Geitvassdalen

Buskerud Landbruks-selskap

v/ Jens Huse

Pb 1604

3007 Drammen

 

HA 57

Lågliberget

Jørgen W. Cappelen

Sopelimkroken 30

1341 Slependen

941 20 121

HA 59 I

Geitsjøhovda

Opdal renkompani

v/ Tore K. Vikan

3632 Uvdal

32 74 36 01

HA 59 II

Ulvelid

som HA 59 I

 

 

HA 59 III

Kåsadalen og Hette

som HA 59 I

 

 

HA 59 IV

Småge

som HA 59 I

 

 

HA 59 V

Søltjønn

som HA 59 I

 

 

HA 59 VI

Afdalen

som HA 59 I

 

 

 HA 59 VII

Imingdalen

som HA 59 I

 

 

HA 59 VIII

Sedalen

som HA 59 I

 

 

HA 60

Søltjønn

Kåre Syver Hvammen

3632 Uvdal

32 74 32 54

HA 61

Afdalen

Jan Roe


Gamle Bygdevei 127
1284 Oslo

464 00 661

HA 62

Skjorteområdet

Geir Prestgården

3632 Uvdal

32 74 33 02

HA 63

Heigeitelen

Arne Gunnar Haugen

3632 Uvdal

 

HA 64

Skrykkevieren

Unni Wetlesen

3632 Uvdal

 

HA 65

Breihovdberget, Dragøy, Halsteinberget og Bollatjern

Stein Hartvik Flaata

3632 Uvdal

32 74 37 91

HA 66

Skarvet Fagerskar

Jan Nagell-Erichsen

Bergerveien 31
1450 Nesoddtangen
66 96 36 03
997 29 710

HA 67

Rundhovd

Annicken Sissener Prestegården

Ranvikstranda 10

3212 Sandefjord

 

HA 68

Veraldrud

Harald Åsen

3630 Rødberg

32 74 13 10

HA 69

Jørandrud

Hans Jørandrud

3632 Uvdal

32 74 36 74

HA 70

Dagalifjell Brøstrud

Even Rennehvammen

3632 Uvdal

32 74 36 35

HA 71

Østfjellet grunneierlag

Kjell Ole Fønstelien

3632 Uvdal

 

HA 70 (HA 84)

Vasstulan

 

 

 

HA 70 (HA 85)

 

 

 

HA 86/87

Rustbøle/Støbet

Gunleik Støbet/

Gerda Høydahl

3632 Uvdal/

Høyenhallvn. 23B

0678 Oslo

 

HA 88/89

Småstølan

Stein Hartvik Flaata

3632 Uvdal

32 74 37 91

HA 90

Flaata

Britt Karin F. Brunvoll

3632 Uvdal

32 74 52 16

HA 91

Solheimstulen

Gunnar Videsjorden

3632 Uvdal

 

HA 92

Langtjernterrenget

Tove Guton Olsen

Liverud Mellom

3632 Uvdal

 

HA 93

Vikstul

Arnfinn Kroken

3536 Noresund

 

HA 94

Kruke

Paul - Henrik Biong

Pilestredet 88B

0358 Oslo

 

HA 95

Nørstebø

Britt Siri Nørstebø

3632 Uvdal

 

HA 96

Flåtafjell

Svein Bjønno Reiersen

3632 Uvdal

32 74 37 64

HA 97

Gamleseter

Jarle Nørstebø

3632 Uvdal

 

HA 98/98 A

Fjellseterdalen

Mai Reidun Nørstebø

3632 Uvdal

979 89 515

HA 99

Langli

Torild Roe

Påterudveien 10

3618 Skollenborg

 

HA 99 A

Buvatn

Odd Harald Wetterhus

3630 Rødberg

HA 100

Imingfjell

N. & U. kommune

Nore og Uvdal kommune v/ Hegg

 

3630 Rødberg

 

HA 101/102

Sedalen / Gavlen

Hilde Tandberg

Rundtjernv. 26B

0672 Oslo

 

HA 103

Vestfjellet

Hans Wilhelm Ro

3632 Uvdal

HA 103 A

Søndre Sedalen

Hilde Larsson Ro

3632 Uvdal

32 74 36 73

HA 104

Breiset

Karin Svalstuen

3629 Nore

32 74 51 18

HA 110

Kurverud/Bakke

Eivind Kurverud

3629 Nore

HA 111/114

Eide/Svendsrud

Jens Jacob Jensen

Ramsrud

3629 Nore
 

 

HA 115

Eide Sameige

Nils Strømmen

3630 Rødberg

 

HA 116

Sunde/Kittilsland

Alf Vegar Nymoen


Ryums vei 29
3036 Drammen

 

HA 117

 

Torstein Gårder Vikan


Pb. 1
2628 Veggli

 

 

Odda

Vald

Valdansvarlig

Adresse

Telefonnr.

HA 280

 

Røldal Fjellstyre
v/ Torleif Fresvik
5760 Røldal

 917 95 085

HA 281

Odda Fjellstyre

 

Pb. 369
5751 Odda

 

HA 296
Odda Storvald

Ketil Melkeraaen

Mannsåker 1
570 Odda
53 64 52 04

HA 300

Røldal storvald

Kjell Ove Seim

5760 Røldal

53 64 73 71/

94 42 73 88

 HA 290 Rabbe                     Helleik Rabbe, Haukeliveien 101, 5760 Røldal      mob: 414 17 905      hrabbe@gmail.com

 HA Terjebudalen                  Nils Magnus Berge, Bygdavegen 32, 5760 Røldal  

 

Ulvik

Vald

Valdansvarlig

Adresse

Telefonnr.

HA 291

Ulvik fjellstyre
v/ Kjell J. Røkenes
Øvre Skeie 23
5730 Ulvik

 

 

 

Aurland

Vald

Valdansvarlig

Adresse

Telefonnr.

HA 28A

Aurland Fjellstyre

 


Fjordsenteret
5745 Aurland

 

HA 28B

Leif Inge Kolve

Tjørnahaugane 27

5709 Voss

 

HA 28C

Jørgen P. Lekve

5730 Ulvik

 

HA 28D

Torstein Neil Armstrong Fretheim

Fretheimshaugane 61

5743 Flåm
 

 

   

Vinje

Vald

Valdansvarlig

Adresse

Telefonnr.

HA 240

Mogen

Kirsten T. Haugland

3864 Rauland

HA 241

Lie

Mariken Kramer

Nøklesvingen 2

0689 Oslo

 

HA 243 I

Austre Vollane

Mårfjell Sameige

3656 Atrå

Olav Dale Traen

35 09 73 91

HA 243 II

Møsstrond storvald

Espen Schlytter

Tjernveien 4

1397 Nesøya

66 77 71 33

45 26 86 24

HA 244

Juvik

Jan H. L'Abée-Lund

Måltrostveien 27A

0786 Oslo

 

HA 245

Møsstrond

Halvor Lien

Møsstrond

3864 Rauland

35 07 42 45

HA 246

Galar

Liv Åkre

Møsstrond

3864 Rauland

 

HA 246 b

Førnes

Jon Åkre

Møsstrond

3864 Rauland

35 07 42 12

906 80 304

HA 247

Vågen Søndre

Jon Arne Oterholt

Ryevegen 5

3800 Bø

975 20 759

HA 248

Bukketjønn

Ingebjørg Breive

Toresgard 2

3864 Rauland

 

HA 248 a

Vågen

Thomas Vågen

3864 Rauland

916 90 885

HA 249

Sandvik

Ragnar Sandvik

Nordli 2

3864 Rauland

35 07 42 35

HA 251

Hamaren

Olav H. Dagalid

3864 Rauland

35 07 43 55

94 16 51 46

HA 252

Skindalen Vestre

Anne Vågen Skinndalen

3864 Rauland

 

HA 253

Skindalen Østre

Knut Aksel Ugland

Postboks 1002
4884 Grimstad

 

HA 254

Hovdenterrenget

A.F. Klavense & Co. AS

Pb. 1650 Vika

0120 Oslo

Ha 258

Rauland felleseige

Christian Vaa

Totakvegen 3423

3864 Rauland 

48 26 12 69

HA 259

Bitdal nord

Johan Vaa

3864 Rauland

35 07 32 08

HA 260

Telemark Landbruksselskap

Helge Nymoen

Fylkesmannen i Telemark 

Pb. 2603

3702 Skien


HA 260 a

Halvor Fehn

3864 Rauland

35 07 44 32

HA 261

Hallbjørgkvommi

Nils Helge Dalen

Totaksvegen 1079
3864 Rauland

 

HA 262/279 a

Torunn Øygarden

Totakvegen 1737
3864 Rauland

 480 17 853

HA 263

Urdbø

Knut Særen

Arabygdvegen 1108
3864 Rauland
 


HA 264

Rauland Statsallmenning

Rauland Fjellstyre
v/ Sveinung Olsnes
Vinjevegen 665
3890 Vinje

 

HA 265

Argehovd

Asmund Løvås

Møsstrond

3864 Rauland

35 07 41 22

HA 266

Laagefjell/

Vestre Vollane

Laagefjell AS

Pb. 40

4001 Stavanger

 

HA 267

Berunuten aust

Fritzøe Skoger

v/ Staffan Klasson

Industriveien 24

3748 Siljan
 

35 94 27 12

HA 267 a

Berunuten vest


Vinje kommune 
Næringskontoret

Vinjevegen 192
3890 Vinje

35 06 23 00

 

HA 268

Storheller

Nikolai Selvik

Åbødalsveien 49

4200 Sauda

48 13 36 44

HA 269 a

Havradalen vest

Alfred Apeland

Venstøphøgda 59
3721 Skien

 

HA 269 bc

Havradalen aust

Adv. Thore Heggen

Tonningsgt. 42
6783 Stryn

 

HA 270

Bordalen

Peter Aall Simonsen

Anne Maries vei 13
0373 Oslo

 

HA 271

Bjønnbu/Vrålsbu

Bjørn Folmo

Åslyveien 9

3022 Drammen

32 82 30 00

HA 274

Gjøsløys

Harald H. Kvaalen

Ormakvaalen

3895 Edland

 

HA 276

Kovesand

Børre Nordheim-Larsen

Møsstrond

3864 Rauland

35 07 42 13/

90 99 64 20

HA 277

Nigard Edland

Knut O. Edland


Storegutuvegen 23
3895 Edland

35 07 03 66

HA 284

Edland

Lars Erik Christenson

Utgarvegen 5

3895 Edland
 

35 07 02 53

HA 285

Hustuftine

Halvor Vinje

3895 Edland

 

HA 286

Vågslid gr. lag

Halvor Vinje

3895 Edland

 

HA 286 a

Rauberg

Åsfrid Naadland

Haskollv. 49

3400 Lier

32 84 67 74

HA 286 b

Grungedalstangen

Olav H. Svalastog

3895 Edland

35 07 27 92

 

HA 279

 

Synnøve Romtveit

Arabygdvegen 1564

3864 Rauland

 

 
 
Rollag
HA125   Live Sunniva Gladheim, Gladheimvegen 205, 2628 Veggli
 

 

 

 

 
 
Hardangervidda Villreinutval               
v/ Svein Erik Lund
3630 Rødberg

Tlf. 31 02 46 31

 
e-post: sel@noreuvdal.no